Gündem 08 Aralık 2016 Perşembe

Gündem 08 Aralık 2016 Perşembe kültür sanat ,ekonomi gündemi

Gündem 08 Aralık 2016 Perşembe
Gündem 08 Aralık 2016 Perşembe

GÜNDEM ÖZETİ

08 Aralık 2016 Perşembe

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/16.00/14.30/13.30)

2- Başbakan Binali Yıldırım, Başbakanlık Resmi Konut'ta MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı ayrı ayrı kabul edecek, Sheraton Oteli'nde düzenlenecek Türkiye Bilişim Derneği (TBD) 33. Ulusal Bilişim Kurultayı'na katılacak. (Ankara/10.45/11.15/12.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde gerçekleştirilecek "Halep’te İnsanlık Ölmesin" kampanyasının tanıtım toplantısına katılacak.

- Düzce Üniversitesi akademik yıl açılış törenine iştirak edecek Kurtulmuş, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gecesi programına katılacak.

(Ankara/10.00/Düzce/14.00/19.00)

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Yalnız Değilsiniz-Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesi kapsamında alınan bilgisayarların şehit yakınlarına dağıtımı törenine iştirak edecek.

(Ankara/14.00)

3- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi'nde Bakanlık ve Anadolu Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye'nin İlk Yerli Zeka Ölçeği tanıtım toplantısına katılacak.

(İstanbul/14.00)

4- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Fırat Kalkanı Harekatı'nda El Bab'ta şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ahmet Şahin'in Çay ilçesindeki cenaze törenine iştirak edecek. (Afyonkarahisar/14.00)

5- TBMM Genel Kurulunda, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile BDDK ve SPK'nin 2017 yılı bütçeleri görüşülecek.

(TBMM/11.00)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye İnovasyon Haftası'na katılacak. (İstanbul/10.00)

2- TÜİK, ekim ayı perakende satış hacmi ve sanayi üretim endekslerini açıklayacak. (Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dönem başkanlığını Almanya'nın yaptığı 23. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Bakanlar Konseyi toplantısına iştirak edecek.

(Hamburg)

2- AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "Çukurova'da AB Çalışmalarına Yönelik Kapasitenin Güçlendirilmesi Projesi" açılış programına katılacak, AB ülkelerinin büyükelçileri onuruna akşam yemeği verecek.

(Adana/14.30/20.00)

3- Terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Bağdat)

4- Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve İran destekli Şii milislerin kuşatmada tuttukları doğu Halep'e saldırıları ve ülke içindeki diğer gelişmeler izleniyor.

(Halep-İdlib-Lazkiye-Hama-Humus-Haseke)

5- Yemen'deki iç savaş ile ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Sana/Riyad)

KÜLTÜR-SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Travel Turley İzmir Fuar ve Kongresi açılışına, "9. Erken Rezervasyon Kampanyası" basın toplantısına, 2. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresine iştirak edecek.

- Avcı ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Cevahir AVM'de İstanbul Devlet Tiyatrosunca sahnelenecek "Jennifer'ın Düğünü/ Osman Gazi" oyununun galasına katılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli